דילוג לתוכן

דיאלקטיקה אוטוסטרדה, פיסיקלקים מתרוצצים ועדות ההיי-טק

יוני 19, 2011
א. בעניין  הטיפול שהעניקו כמה מאתרי השמאל למהפכה הסורית יש חדשות. ב-"הגדה השמאלית"  התפרסם בימים האחרונים מאמר שממנו מתברר שכותבו תומך באופן ברור  במבקשים שינוי  בסוריה.  וכן קיבלתי הפניה לעמדותיה המפורטות של המפלגה הקומוניסטית חד"ש-מק"י בעניין. ממה שקראתי הבנתי את הדברים הבאים:

1.המפלגה  משבחת את אסאד השני ומשטרו על עמידתו האיתנה בצד הנכון של החזית במאבק נגד  ארצות הברית.

2.המפלגה אינה משבחת את הדרך הראויה לגינוי  שבה נוהג אסאד   בבני עמו הלא-חמושים.

3. המפלגה אינה רואה  קשר בין עמדתו של אסאד הצעיר נגד אמריקה ובין עמדתו של אסאד הצעיר נגד  העם הסורי.

4. המפלגה בעד שינוי בסוריה.

אח, אח, אח,  איזו דיאלקטיקה  במיטבה.  איפה הימים שהיו מעירים אותי  משינה  והייתי  יכול לשחרר חמש דקות  אוטוסטרדה של דיאלקטיקה במיטבה.

ב.  נראה לי שאני חייב, בהזדמנות זאת, גילוי נאות באשר לעמדתי כלפי  המהפכה המצרית.

כי נכון – אני מקווה מאוד שהמהפכה הזאת תלך בנתיב נכון ויתכוננו שם דימוקרטיה וחרות ויבקשו שלום וירדפוהו.   אם זה יקרה, יהיה טוב למצרים ויהיה טוב לאזור ויהיה טוב גם לישראל ולפלשתינים.

אבל נכון גם שאני חושש שהפרעה הבא של מצרים לא יהיה טוב יותר ממובארק, ואולי יהיה אפילו רע ממנו.

אני לא אומר פרעה  מתוך ביקורת.  יש עמים, שלא חשוב איך יקראו לשליט או למשטר בהם,  התוצאה תהיה דומה. ברוסיה אפשר לקרוא לזה מלך או צאר,  מזכיר מפלגה או נשיא  או ראש ממשלה,  קיסרות או חבר סובייטים או רפובליקה –  ותמיד הם מוצאים את עצמם  עם הצאר והצ'קה, עם המרשל והאוליגרכים. וצרפת אותו דבר, הם אוהבים אותם סוג של "פטרון",  אחד שיהיה גם איש תרבות  וגם  לוחם, גם פוחז נשים וגם  מתחמן את יריביו ואת עמיתיו הפוליטיים.  סוג של נפוליון או  של דה גול או  של מיטראן (וגם סרקוזי מנסה את כוחו על התקן הזה), ולצידם המנדרינים.

ואילו האיטלקים אוהבים  שהקרקס הפוליטי מופיע  לפניהם בקולוסיאום ותפקידם בכוח הוא להניף את בוהנם כלפי מעלה או כלפי מטה.  ועכשיו  הם מקבלים את מופע הליצנות המרהיב של ברלוסקוני תחת הכותרת "בונגה בונגה".  הבורגנות האנינה מעקמת את אפה. מה שהסופר הצרפתי וולובק עושה לספרות הממוסדת עושה ברלוסקוני לפוליטיקה המתחסדת.

והאנגלים אוהבים  לשתול צנון צונן בדאונינג  10 ולתת לצהובונים לבדוק איך הוא  מצטמח.

נסחפתי. בחזרה לעניינים. במצרים יקראו לזה מלך או חליף או נשיא או אימאם – זה   תמיד נגמר בעוד  סוג של פרעה, וממש לא נראה לי שאפשר לשנות את זה בקלות.

אז מעבר לתהליכים ההיסטוריים  ולסוגיות סוציולוגיות ופוליטיות,  השאלה היא אם איש הצבא הבא שישלוט במצרים, או המנהיג הבא מטעם האחים המוסלמים, או הפרעה  האזרחי הבא (שעלול למצוא את עצמו שולט בחסד הצבא והאחים) אמנם יהיה טוב ממובארק.  אותו מובארק, שמושחת ככל שהיה שלטונו, ביקש, עם אשתו , לעשות  מהפכה גדולה ואמיתית  במצרים:  להיפטר ממילת הנשים וכך  להעלות  לדרגת אנוש קרוב למחצית מהאוכלוסיה.

זהו  אותו מובארק, שאיני משבח, כמובן, את הדרך שבה נהג באזרחיו הבלתי חמושים.

אבל יש לשבח את המנעותו מחרחור מלחמות , שאליה אנו עלולים להתגעגע.

ככה זה עם הדיאלקטיקה. אני נזכר עכשיו.  היא תמיד תוציא אותך מהבוץ, אבל  תמיד קצת מוכתם ורטוב.

ג. לא השגחתי כמו שצריך על הסלולארי שלי  והוא  השתולל וקפץ לי פעמיים-שלוש מהכיס, ובגלל הרטט הוא גם נפל לי פעם ממרומי השידה, ולבסוף  המכסה האחורי קיבל איזה כיפוף לא נעים ועכשיו אני משתמש  בגומייה מלופפת סביב המכשיר כדי  שהמכסה יוכל להמשיך במילוי  תפקידו החשוב כמכסה

מכסה דפוק של סמסונג: מקנה זכויות

באופן טבעי פניתי  לדוכן של חברת הסלולארי המטפלת בשיחותי. הדוכנאית   הצעירה בחנה את המכשיר שלי, הכניסה את פרטי למחשב, הסתכלה בצג והודיעה לי שהודות לתאונה המצערת אני זכאי ל-100  שיחות חינם בחודש ול-100 סמ"סים חינם בחודש.

הכל בזכות זה שנפל לי המכשיר.

ורשימת הזכאויות החדשות שלי טרם הסתיימה , אמרה לי הדוכנאית:   אני זכאי  גם למכשיר מהדור הבא  – והיא שלפה  בחגיגיות ממגירה סודית מתחת לדלפק  והניחה בדיוק לצד המכשיר שלי  מכשיר גדול ממנו ב-50%   באורך, ברוחב ובעומק, עם פי שניים או שלושה כפתורים ומקשים וגם  צג סינמסקופי שהביא לי מיד  מופע זיקוקין של פיסיקלקים מתרוצצים.

לעומתו  נראה לפתע המכשיר שלי כה עלוב ומצ'וקמק שנעלבתי בשמו.

וזה – היא הודיעה  לי והצביעה על המפלצת הרוטטת – ב-19 שקל בלבד!

האמת. זה נראה לי טוב מדי בצורה מדאיגה. אם כל אחד שמתעקם לו המכסה  של הסמסונג מקבל כתוצאה מזה מאות שיחות וסמ"סים בחינם  ועוד מכשיר  פיסיקלקי ברמת תיחכום של מטוס חמקן והכל  ב-19 שקל – כמה זמן החברה הזאת תוכל להחזיק מעמד בלי לפשוט רגל?  ומיד התחיל המוח הקרימינלי שלי לעבוד: אולי חברת הסלולאר  שלי אמורה בעצם להפסיד, כי היא חברת קש שמלבינה את הכספים של המאפיה?

אולי כדאי לנצל את ההדמנות ולהחליף חברה? מי צריך עסקים עם  חברה שאו שתפשוט רגל בקרוב או שהיא סיפור כיסוי של המאפיה?

נדרשו לי כחמש דקות של שיחה, חלק מהן ברמה של חקירה בדרגה שלישית, כדי להוציא מהדוכנאית שמדובר  אמנם ב-19  שקל תמורת המכשיר החדש, אבל  במשך 36 חודשים. זאת אומרת, יותר מ-600 ש"ח!

וזה בשביל מכשיר שרק מלהסתכל עליו יש לי כאב ראש.

ושבטח עוד אצטרך לעבור קורס נהיגה של כמה שבועות עד שאחשוב שאני יודע  איך לטפל בו. ואחר כך עוד קורס של נהיגה מונעת כדי שאלמד איך לא לקלקל אותו.

הבעיות שיש לי היום עם המכסה  של הסמסונג יחווירו לעומת מה שיקרה  לי עם הפיסיקלקי הרב-מקשי.

אבל  הצד הטוב הוא, שעם ייזמות עיסקית שכזאת, אולי אין צורך לדאוג לאיתנות הפינאנסית של חברת הסלולארי שלי.

וגם לא צריך לחשוד שהיא סיפור כיסוי של המאפיה.

היא בעצמה המאפיה.

ולא, אמרה לי הדוכנאית. אין לה הצעה טובה יותר. ובטח שאין מה לדבר על החלפת המכסה.

ערכתי נסיגה מסודרת מהדוכן  של המאפיה  ולמחרת  נכנסתי לחנות פרטית של סלולרי ואמרו לי שבסך הכל אני צריך להחליף את  "הפאנל"  האחורי של המכשיר, אבל אין להם.

נכנסתי לחנות נוספת ושם אמרו לי שאפשר אולי להשיג מכסה  תקין, ולא צריך אפילו להחליף את כל הפאנל, שלא לדבר על החלפת כל המכשיר, אבל  להם אין וכדאי לי לחפש שמה ושמה.

תראו לאיזו דרגת תיחכום כבר הגיעו בעיסקי הסלולארי, ובדוכן לא אמרו לי : כמו שבמכונית, אם נדפק לך טיפה מכסה המנוע, אפשר להחליף רק  מכסה מנוע. אין צורך  להחליף את כל המכונית –

ככה  עכשיו גם בסלולארי.  נדפק מכסה – אפשר להחליף מכסה.

מה יש לדבר – היי טק.

ונחוזור לדוכנאית. בלי לפגוע בזכויות,   נראה לי שהיא ניסתה לעשות לי מעשה נוכלות. להוציא ממני כסף בטענות שווא.  לסחוט ממני מאות שקלים בגלל שנדפקה לי איזו חתיכת פלסטיק בגודל  של קופסת  גפרורים ובמשקל של נוצת יונה.

וברור לי לגמרי שלא מדובר ביוזמה פרטית שלה. שזה מה שלימדו אותה לעשות בקורס של  חברת הסלולאר.

נזכרתי בארוע דומה למדי שהיה לי ממש לאחרונה עם חברת האינטרנט שלי,  כשלפתע התברר לי שסוכן טלפוני שלה החתים אותי בלי ידיעתי על מנוי לאיזה אתר בשם "רד" (במובן של "אדום" באנגלית)  שמעולם לא ידעתי על קיומו, ובמשך חודשים ושנים שילמתי משהו כמו 13 ש"ח בחודש תמורת המנוי הרדום. אמרתי לאחראי על מחלקת התלונות שאם הוא לא מאמין לי, אולי כדאי שימצא את  הסוכן הרדום כדי לברר את הסוגיה. מנהל התלונות אמר שהאיש כבר בטח לא מועסק אצלם ואילו אני חשבתי שעם מוטיבציה כזאת, אולי כבר הגיע אותו הסוכן לדרגת סמנכ"ל, אם לא למעלה מזה.

הקלות שבה האמין מנהל התלונות לתלונתי שכנעה אותי בדבר אחד: אני לא הראשון שמתלונן ושאין צורך לבדוק את תלונתו כי ידוע שהיא מוצדקת.

בבקשה, שני גביעי קוטג' בנוסח עדות ההיי-טק. אחד בטעם סלולארי ואחד בארומה של אינטרנט.

ומה למדתי מהפרשיות האלה?  שזה ממש כבר לא סוד שאני אידיוט עם קבלות. בצג המחשב של דוכן הסלולארי ובצג  המחשב של סוכן האינטרנט  מופיע  לגבי  המידע השימושי הזה: הלקוח הזה אידיוט, כתוב בצג, תעבדו עליו. זו האינפורמציה שמופיעה  בצגים שלהם לגבי כל לקוח ולקוח.

הם אידיוטים, תעבדו עליהם.

ואחר כך הם מתפלאים שם,  בעדות ההייטק, שהאידיוטים לא אוהבים אותם.  שאפילו האידיוטים כבר סופרים את האצבעות אחרי כל  פעם שהם יוצאים מאולמות התצוגה או מעמדות הטיפול שלהם.   שהאידיוטים מקלחים את האוזן אחרי שיחה איתם.  שהאידיוטים מעריצים את השר כחלון  ומאתרגים אותו  גם אחרי שהוא  מקבל התקף  של ימניות במרכז הליכוד.

הם מצידם טוענים שלא מגיע להם היחס הזה.  הם טוענים שהם מספקים תעסוקה, שהם מניעים את גלגלי הכלכלה, שהם יותר זולים מהמתחרים שלהם  ותורמים  לתנו לחיות לחיות.

נתניהו והמתנות? ברק והעמותות?  אולמרט והטיסות?  יש להם עוד דרך ארוכה ללכת  עד שיגיעו לדרגת החברים  שלהם מעדות ההיי-טק.

 

From → פוליטיקה

2 תגובות
 1. בן permalink

  תיקון טעות באשר לכתבה באתר "הגדה השמאלית": המאמר העוסק ברובו בתקhפת ישראל אשר לא פתחה את שיריה לפליטים מסוריה. אמנם יש גינוי של המשטר אבל לא זהו הנושא העיקרי של המאמר. מצד שני, גם זה איזשהו שיפור לעומת השתיקה הרועמת שאפיינה אותם עד כה.
  באשר לחברות הסלולרי הרי שזו תקופה מצויינת לשבור פלפונים רק בשל העובדה שעוד שתי חברות סלולריות עומדות להכנס לשוק. מבחינתך זוהי הזדמנות מצויינת לשבור עוד כמה פלפונים ועוד לקבל על זה מחמאות ומתנות. שהרי תוך זמן קצר יבינו החברות החדשות, והישנות את כללי המשחק המקובלים ויחזרו לשדוד אותך כרגיל. את מה שאתה מקבל עכשיו לשלם בריבית דריבית.

  אהבתי

  • משה permalink

   אין זאת כי אפשר לשנות מהלך הירדן
   אך אין לְיַשֵּׁר את המוח אשר התעקם
   אפשר לעשות הר למישור , וּבִצָּה לשדה לחם
   אך אין לרפא סוציאליסט יהודי מתחכם

   אצ"ג

   אהבתי

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: