דילוג לתוכן

טיפ: אמבטיות קאלי לקיץ

יוני 9, 2011

גרגירי קאלי, אדום-סגול שקוף

הקיץ בלי ספק כבר הגיע – יותר ממקלחת אחת ליום זה סימן מספיק – וזה אומר, בין השאר, סוף  לגרבים, נעליים אאוט והרבה יותר מגע בין כפות הרגלים ובין הטבע על היבטיו השונים.
מה שאומר גם זהירות זיהומים. וכאן בא לעזרתנו חומר רב עוצמה הקרוי בקיצור קאלי,  בלטינית KALIUM PERMANGANATE ובעברית  אשלגן פרמנגנט. בבית המרקחת משיגים את זה בתוך צנצנת קטנטנה המכילה 15 גרם של גרגירים זעירים. המחיר אינו זול – תמורת 15 גרם שילמתי, לפי מיטב זכרוני,  כמה עשרות שקלים. אולי 60 או 70. כבר איני זוכר בדיוק  כי עברו כשלוש שנים מאז הקניה, ועדיין נשארתי עם שליש מהחומר. כלומר,  יקר-יקר אך מאוד חסכוני.

מדובר בחומר מחמצן חזק ביותר. מחמצן, זאת אומרת שורף ומכלה חיידקים ופטריות, ולכן יש להשתמש בו בזהירות רבה. השימוש הוא בצורת אמבטיה  לכפות הרגליים  למשך 20 דקות בערך, פעם בכמה ימים –  או יותר אם כבר יש זיהום ורוצים להיפטר
ממנו.

אופן השימוש: מודדים כמה גרעינים זעירים מהצנצנת אל הפקק ומהפקק אל קערה רחבה ועמוקה,  מוסיפים לתוך המים ובוחשים היטב, עד שכל הגרגירים  יתמוססו. הצבע הנכון שיש להגיע אליו הוא אדום-סגול  בהיר ושקוף. בשום אופן לא להגזים בעומק הצבע כי יש סכנת כווייה וכמו כן אפשר להישאר עם כף רגל וציפורניים מואדמים לימים ארוכים. די באדום-סגול  בהיר ושקוף. לזכור שזה רעל חזק שלא מתקרב לפה או לעיניים או לילדים שובבים.

ושוב: זהירות.

From → טיפ

התגובות סגורות.

%d בלוגרים אהבו את זה: